Ludovikások ellenforradalmi indulója (Hadffy Hermann - Evva Ernő)
M. kir. Mária Terézia I. honvéd gyalogezred zenekara
Vezényel: Pongrácz Géza.
Odeon, 1940.
Megjelent az 'Igazságot szép Magyarországnak' c. cd-n - Nemzetek Európája Kiadó © 2006.
Felelős kiadó: Sarkady István
http://haditudosito.superwebaruhaz.hu/
Tel.: (+36)20-213943
Szöveg (itt csak a refrént éneklik):
Az est közeleg, de az Orczy-kert vidéke,
Most viharra szomjas, oly gyanús a béke.
Mért szünetel ma a fegyverek csatája,
Mért szünetel ma az ostrom a Ludovikán?
Rajta fiúk, aki tiszt akar ma lenni,
Álljon élre önként önként harcjárőrbe menni!
Lépne ki mind, - de a sorokat előzve dobban
Három az élre; - a puska lábhoz, rajta a szurony!
Ref.: Fegyverbe lép az őrség,
Fegyverbe lép az őrség,
Nyílik a Ludovika ősi kapuja.
Fegyverbe lép ki rajta
Fegyverbe lép ki rajta
Mindenre elszánt katona fia.
Vissza, ha soha nem tér,
Vissza, ha soha nem tér,
Indul utána százszor újra száz!
Sorsunk a szent örökség, fegyverben áll az őrség,
Népünkre, földünkre testével vigyáz!